AgroServ: kick-off meeting na ČZU

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů uspořádala kick-off meeting velkého evropského projektu AgorServ (Integrated SERvices supporting a sustainable AGROecological transition) v prostorách Auly ČZU a Potravinářského pavilonu FAPPZ ve dnech 17-18. října.

Na akci se sjelo více jak 70 zástupců 42 partnerských organizací, 8 asociovaných organizací a 24 přidružených subjektů projektu, který řídí z pozice koordinátora francouzské CNRS (Centre national de la recherche scientifique). Mezi partnery konsorcia patří také italská ENEA reprezentována Dr. Claudií Zoani, koordinátorkou infrastruktury METROFOOD-RI, kterou tam představila mezi ostatními infrastrukturami. Profesorka Lenka Kouřimská, která byla spolupořadatelkou celé akce, reprezentovala ČZU a národní uzel METROFOOD-CZ.

Výsledky projektu AgroServ s rozpčtem téměř 15 milonů EUR budou mít velký dopad na budoucnost potravinového systému, zachování biodiverzity a snížení dopadu zemědělství na klima. Konsorcium bude úzce spolupracovat se zemědělci, průmyslem, občany a politiky prostřednictvím tzv. „živých laboratoří“ a směrem k vytvoření politik založených na důkazech a společně vyvinutých postupech v zemědělství.

en_USEN